За медиите
-2016-03-01 15.54.06    След серия от победи в турнирите: купа “Боби Мавриков” – 2-ро място; купа “Добринище” – 2-ро място; купа “Еко хотел Здравец” – 3-то място , вчера – на 11 март 2016година Ева спечели …..

Първо място и завоюва Купа “Витоша ски” – 2016 година момичета до 8 години

2016-03-12 16.57.43

ПОЗДРАВЛЕНИЯ, ЕВА!!!

——————————————————————————————————
-CIMG1254Градското тържество за столичните училища 2016 година се проведе на 10,11 и 12-ти февруари в Басейн “Мадара”КЛАСИРАНЕ:1-во място момичета – 3-4 клас - КУПА4-то място момчета 3-4 клас

в отбора също участват :

Габриела Петкова Петкова, Калоян Петров Павлов, Самуил  Добрев Зрънчев, Максим Адриан Георгиев, Борислав Бориславов Василев и Магдалена Александрова Георгиева.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ГОЛЕМИЯ УСПЕХ, БЛАГОДАРНОСТИ ЗА ПОЛОЖЕНИТЕ УСИЛИЯ НА ВАС УЧЕНИЦИ И НА ВАШИЯ ТРЕНЬОР – г-н ПЕТЪР ГЕОРГИЕВ !!!

————————————–

20160118_152909[1]В рамките на ученическите игри 2015/2016г. на състезанията по Баскетбол – момчета V-VIII клас, училищният отбор завоюва III-то място от участвалите седем училища.Състава на нашият отбор  е :

1. Калоян Младенов – VIIб клас
  2. Веселин Хрусанов - VIIб клас
  3. Александър Иванов -VIIб клас
  4. Горан Дамянов - VIIб клас
  5. Здравко Петков – VIб клас

Поздравления момчета с пожелания за още по-големи успехи на следващите състезания!

—————————————————————————————————————————————————————

Александър Калпачки-Детската академия на науките, изкуствата и спорта организира и проведе за втори път Коледно математическо състезание за най-малките – децата на 5-7 години на 12.12.2015г. Сред наградените със златен медал и на първо място в класирането е Александър Калпачки от ПГа, на първо място в класирането.  Много сме горди с неговото постижение и пожелаваме много бъдещи успехи още през следващата година, която започва след няколко дни.
УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ, УЧЕНИЦИ, УЧИТЕЛИ НА 145 ОУ”СИМЕОН РАДЕВ”
Тази година в Коледния базар участвахме с огромен  ентусиазъм, неподправено весело настроение и желание да направим нещо хубаво заедно за нашите деца. От всички базари, които сме организирали до сега, тази година се събра най-голямата сума:
6600 лв.
Огромна благодарност дължим на всички, които подкрепиха каузата да поправим подовата настилка във големия физкултурен салон.
Специални благодарности и на един спонсор , който индивидуално    дари 1000 лв.

———————————————————————————————————————————————————-

1

На републиканското първенство по боулинг,  което се проведе  на 18.04.2015г.  в SKY CITY MALL от 11.00ч. в Мега Боулинг зала , нашата възпитаничка от IIIг клас Искра Бориславова Бозова от БК “Спорт Екстрийм” зае първо място в категорията до 10 години.
           Браво Искре! Пожелаваме ти още много спортни успехи!
————————————————————————————————————–deca-ski

На 16 февруари /понеделник/, учениците от 145 ОУ”Симеон Радев” взеха участие в “Градското първенство на столичните училища по ски алпийски дисциплини”. Състезанието се проведе на писта “Витошко лале” при много добра организация. Нашият отбор се оформи от следните ученици, участници в двете най-малки групи:
  1. Юлиян Колев – 4а клас -сребърен медал
  2. Ида Христова – 3б клас
  3. Никола Петков – 3б клас
  4. Камен Василев – 3б клас
  5. Калоян Средков – 3а клас
Класирането беше коплексно от 3-ти до 12-ти клас, нашият отбор зае 11-то място в общото класиране. Можем да оценим това като много голям успех,като се има предвид, че има участници от 500 училища .
——————————————————————————————————————————

максо

Малките  състезатели по шорттрек се завърнаха със злато и два сребърни медала от турнира в унгарския град Сегед – TISZA Cup. При това и трети отличия са в генералното класиране, а не в отделните дисциплини.

8-годишният Максим Максимов – ученик от 3 г клас на 145 ОУ”Симеон Радев” стана първи във възрастова група Junior F при момчетата, като постигна победи и в трите старта и събра пълен актив от 102 т.

Повече подробности за тази чудесна новина

————————————————————————————————————————–

градско плуване1

Шестият турнир по плуване за Купа София – Градско първенство за столичните училища 2015 г.” се проведе на 10, 11 и 12 февруари 2015г., като в нея взеха участие ученици от 1 до 12 клас, разпределени в пет възрастови групи / 1-2 кл., 3-4 кл., 5-7 кл., 8-10 кл и 11-12 клас /. Отбора на 145 ОУ”Симеон Радев” се представи отлично , като завоюва отборно момичета III и IV-ти клас II-ро място и момчета III-то място.

Нашите възпитаници и техният треньор г-н Петър Георгиев се върнаха и с индивидуални медали в следните дисциплини:

2.Лора Ковачева – 2е клас VI-то място бруст

В състезанието  участваха също  Ида Стоянова и Габриела Петкова от IIIб клас и допринесоха за успеха на отбора!
 ——————————————————————————————————————————-

CIMG0866

На 20 и 21.12 2014г. се проведе шахматен турнир на ЦСКА в курортния комплекс „Боровец“. Никола Дерменджиев от 3а клас спечели купата, достигайки да финала без нито една загуба.

——————————————————————————————————————————————————————–

1908346_10152512842894907_69712061654771081_n (1)10304706_10202798388213918_5423869440540171070_n10307186_10202798408134416_6855325890769893262_nIMG_5991

Световни шампиони!

Световното първенство по танцово шоу и акробатичен танц се проведе през м.май 2014г. в гр.Пореч,Хърватия с повече от 5000 участници от 27 държави.

Ивон Димова от II „г“  клас заедно с отбора на „Роберта балет” станаха Световни шампиони и взеха златен медал в категория танцово шоу-група с танца “Кукли”.

CIMG0659

Нашият отбор по плуване с треньор и преподавател  физическо възпитание и спорт  г-н Петър Георгиев отборно за 3-ти и 4-ти клас се нареди на първо място и спечели

20141208_135339

IMG_9066Тържеството за награждаване на първенците от турнира  се състоя на 8 декември 2014 г. в залата на Еврейския културен дом. За постигнати високи резултати на своите ученици със специална купа беше удостоено 145 ОУ”Симеон Радев”. Беше ни предоставена и честта да открием награждаването с нашите прекрасни акробатки. Награждаването се превърна в истински триумф за нашето училище и изпълни нас и присъстващите родители с гордост от постигнатото. Браво на нашите математици и на техните учители!

обща

Анжела Кирилова Азманова – І място в конкурс за рисунка на тема”Аз и моето колело”
Веселин Николаев Хрусанов, Калин Иванов Дерменджиев и Калоян Александров Младенов – баскетболисти към “Лукойл  Академик”-София, участват в зонови и републикански  първенства,на много от които са награждавани с медали.

Александър Георгиев Димитров – състезател по картинг, участник на републикански първенства.
Ирина Димитрова Русева- многократен победител по плуване с грамоти и медали на училищни и градски първенства.
Никол Красимир Михайлова – играе към “Роберта балет” и участва в концерти.През месец май 2012г.`и предстои участие на Световно първенство по класически и модерен балет в Хърватска.
Никола Мартинов Стайков – отлично представил се по математика на престижното международно математическо състезание Европейско кенгуру – 2012г.
Eкатерина Евгениева Точева и Десислава Ивайлова Кръстева- Първо място -грамоти , медали и купа от състезание по спортни танци под надслов “Изгряващи звезди – 2012г. с танц “Ча-Ча-Ча”